OGŁOSZENIE KORONAWIRUS

Ogłoszenie Burmistrza Miasta Marki dotyczące koronawirusa.

Czytaj więcej 

KOMUNIKAT BISKUPA 29.05.2020

Komunikat Biskupa Warszawsko-Praskiego z dnia 29 maja 2020 roku do wiernych.

Czytaj komunikat

MODLITWA RÓŻAŃCOWA

Nieustanna modlitwa różańcowa o zatrzymanie epidemii korona wirusa 0d 25 marca 2020 roku. Koła Żywego Różańca zapraszają do podjęcia nieustającej modlitwy w intencji zatrzymania pandemii na całym świecie.

Szczegóły inicjatywy w linku

NOWE TERMINY KOMUNII 2020

Pierwsze Komunie święte w terminach majowych nie odbędą się. Nowe terminy na 2020 r. są następujące: 


12 września godz. 10.00 kl. 3b, godz. 12.00 kl. 3c

19 września godz. 10.00 kl. 3a, godz. 12.00 kl. 3d

Nie planujemy przenoszenia 1 Komunii św. na 2021 rok. Jeżeli nowe terminy nie będą dotrzymane, to zaproponujemy inne rozwiązanie omówione na spotkaniu z przedstawicielami rodziców

WYDARZENIA

Zapraszamy do obejrzenia relacji z życia naszej parafii


Czytaj więcej 

BUDOWA KOŚCIOŁA

Budujemy  ten kościół, abyśmy nie byli sami, by Chrystus towarzyszył naszym krokom, był w radościach i troskach dnia codziennego. Ta świątynia będzie świadectwem naszej wiary w Boga dla przyszłych pokoleń.

Czytaj więcej 

GALERIA BUDOWA

Historia powstania

      Dekret bp. Kazimierza Romaniuka w sprawie powstania naszej parafii z 8 czerwca 2004  wszedł w życie 29 czerwca tego samego roku. w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Proboszczem został ks. Dariuszi Gugała  który pełnił funkcje funkcję wikariusza z parafii św. Izydora w Markach i pełni tą funkcję do dnia dzisiejszego.
      Parafia powstała wskutek dynamicznego rozwoju Marek w ostatnich latach. Powstały nowe osiedla i wiele nowych domów jednorodzinnych Aby zapewnić odpowiednią opiekę duszpasterską zaistniała potrzeba utworzenia nowej parafii, wydzielonej z części parafii św. Izydora. Dzięki zaangażowaniu ks. prał. Henryka Drożdża, proboszcza parafii macierzystej, na początek wybudowano kaplicę, w której systematycznie od samego powstania odprawiane są Msze św. i nabożeństwa.
      Teren, na którym jest wybudowana kaplica, w znacznej części został ofiarowany przez osoby prywatne, szczególnie spadkobierców właściciela cegielni Jana Mańka. Od początku dużą życzliwość okazywał miejscowy Urząd Gminy. Obecnie działka będąca własnością parafii zajmuje obszar 8500 m2. Na terenie parafii znajduje się Szkoła Podstawowa nr 2 oraz nowicjat Zgromadzenia Sióstr Najświętszego Serca Pana Jezusa.
      Ks. proboszcz Dariusz Gugała od początku uważał, że aby budowa plebanii, a w przyszłości kościoła zmierzała w odpowiednim kierunku, potrzebna jest przede wszystkim łaska Boża oraz życzliwość parafian. Mieszkańcy Marek jak również zaprzyjaźnieni księża bardzo pomagali przy budowie. Ufundowali żyrandole, szafę na naczynia liturgiczne, część cegieł, jedna z rodzin służyła nawet własnym transportem. Szybko powstało kółko różańcowe, służba porządkowa, a w liturgii od samego początku uczestniczą ministranci i bielanki. 
       Bardzo pomocna i ceniona okazała się współpracę i życzliwość ze strony ks. prał. Henryka Drożdża, dzięki któremu parafia powstała.  Ksiądz Drożdż od początku traktujał naszego proboszcza po przyjacielsku, podnosił na duchu oraz służył pomocą i doświadczeniem
Prace kościoła potrwają zapewne jeszcze jakiś czas. Jednak proboszcz i my parafianie cieszymy się widokiem rosnącej świątyni.

INTENCJE

INTENCJE MSZALNE
na ten tydzień


Czytaj więcej 

Nowy rozkład Mszy Świętych

W niedzielę
  7.00 Msza św.
  9.00 Msza św.
11.00 Msza św.
18.00 Msza św. 


W dni powszednie

18.00 Msza św.

Informujemy, że nie ma już limitu osób przebywających w kaplicy. Zgodnie z wytycznymi  prosimy o zakrywania ust wewnątrz kaplicy oraz zachowanie odstępu na zewnątrz.

NABOŻEŃSTWA

GORZKIE ŻALE
- w niedziele o godz. 17.30  

DROGA KRZYŻOWA
– o godz. 16.30 dla dzieci
– o godz. 17.30 dla dorosłych
– o godz. 19.00 dla młodzieży i innych chętny

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
- w każdy I piątek miesiąca
  po Mszy św. o godz. 18:00
- w każdą I niedzielę miesiąca
  o godz. 17:30

NOWENNA DO NMP NIEUSTAJĄCEJ POMOCY
– w każdą środę przed Mszą św.
   o godz. 18:00

MODLITWA RÓŻAŃCOWA 
– codziennie przed Mszą św. 
   o godz. 17:25
– w październiku, codziennie
   o godz. 17:30

GODZINKI KU CZCI NMP 
– w każdą środę o godz. 17:30

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA 
– w trakcie Mszy św.

SAKRAMENT CHRZTU 
– udzielany jest w każdą
   niedzielę miesiąca podczas
   Mszy św. o godz. 11:00

WYPOMINKI ZA ZMARŁYCH 
– w każdą niedzielę o 8:30